Kikapott Andorra ellen Magyarország

FB: Megverték a ,,Pékek” a Magyar válogatottat.

Andorra csapata, amely amatőr játékosokból áll a története során először szerzett gólt Magyarország ellen, ezt megelőzően 2004 októberében Macedónia legyőzésével szerzett három pontot tétmérkőzésen. Magyarország kínos vereség ellenére megtartotta harmadik helyét a VB. selejtezős csoportban, de immár nyolc pont a hátránya a ranglista másodikjától, Portugáliától.

A 26. percben Rubio jobb oldali beadását követően a túlsó oldalon érkező Rebes ívelten a hosszú sarok felé fejelte vissza a labdát, amely a kapufa érintésével bekerült a hálóba (1-0).

A magyar válogatott az első perctől mezőnyfölényben futballozott. Bernd Storck csapata sokkal többet birtokolta a labdát, ugyanakkor komoly veszélyt egyáltalán nem jelentett a hazaiak kapujára, nagyrészt a pontatlan magyar játék miatt.

40. perben Eppel Márton lövését hárította a hazai kapus. Ezután a magyar szurkolók trágár stílusban jelezték a játékosoknak, hogy gyengének értékelik teljesítményüket.

A folytatásra sokkal lendületesebben jött ki a magyar csapat. Ugyan helyzeteket ez sem eredményezett, de távoli lövésekből ezúttal már veszélyeztette az Andorraiak kapuját, több esetben Gomes védte a Magyar válogatott lövéseit.

Az idő múlásával egyre görcsösebbé váltak a magyarok, egyedül a csereként beállt Balogh Norbert tudott rendszeresen párharcokat nyerni a jobb oldalon, de gól ezekből a lehetőségekből sem született. A magyar válogatott alig egy éve még nyolcad-döntős volt a franciaországi Európa-bajnokságon, ezúttal viszont története talán legkínosabb vereségét szenvedte el.